Bale ve Dans Eğitimimiz

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan Özel Mavidans Bale ve Dans Okulu 2005 yılından bu yana konservatuar eğitmenleri eşliğinde üst düzeyde bale ve dans eğitimi vermektedir.

Kurumumuzun eğitmen kadrosu, kendi alanında tecrübeli ve konservatuar kökenli eğitmenlerden oluşmaktadır. Eğitmenlerimizin tamamı Uzman ve Usta Öğretici diploma sahibidir. Okulumuz bütün bu niteliklerinden dolayı daima kaliteli ve üst düzeyde bale ve dans eğitimi vermektedir.

Bütün eğitmenlerimiz pedagojik formasyon sahibi olup özellikle küçük yaştaki dansçı adayları ile özel bir iletişim kurarak onları geleceğin dansçıları olarak yetiştirmeye büyük bir özen göstermektedir. Kurumumuzda dans alanında dünyaca kabul görmüş eğitim metotları uygulanmaktadır.

Mavidans Bale ve Dans Okulu açıldığı günden bu yana yüzlerce öğrenciye kaliteli ve nitelikli dans eğitimi vermekte ve öğrencilerimiz dansın her alanında üstün başarılara imza atmaya devam etmektedir.

Kurumumuz her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

Öğrencilerimiz yıl içi aktivitesi olarak çeşitli organizasyon, televizyon programı, fuar ve alışveriş merkezlerinde sahne alarak dans etme olanağına kavuşmaktadır. Bunun dışında yurtdışından davet edilen, kendi alanında uzman eğitmenler ile düzenlenen bale ve dans atölye çalışmaları ile program zenginleştirilmekte ve öğrencilerimiz uluslararası deneyim kazanmaktadır.


KLASİK BALE DİPLOMA PROGRAMI:

HAZIRLIK DEVRESİ:
1- Hazırlık 1. Sınıf(4-5 Yaş)
2- Hazırlık 2. Sınıf(6 Yaş)

TEMEL EĞİTİM:
1. Devre
2. Devre
3. Devre
4. Devre
5. Devre
6. Devre

İLERİ SEVİYE:
7. Devre
8. Devre

DERS SÜRESİ:
- Hazırlık Sınıflarında Bale eğitimimiz haftada 2 gün, toplam 2 saat olarak gerçekleşmektedir.
- Haftada bir gün 2 saat seçenekli Bale sınıflarımız mevcuttur.
- Öğrencilerimiz seçeneğe göre hafta içi veya hafta sonu gruplarımıza kayıt yaptırmaktadır.

ÇOCUKLAR İÇİN STREET JAZZ DANS EĞİTİM PROGRAMI(MEB ONAYLI DİPLOMA):

Çocuklar için Street Jazz Dans Eğitim Programımızda dünya standartlarında bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Jazz, Funk, Street Jazz ve Jazz Modern dansları müfredat içinde yer almaktadır.

Street Jazz Dans eğitim alanında 5 yıllık eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz MEB  bitirme sınavına girerek diplomalarını almaya hak kazanmaktadır. Bu belge kesinlikle bir katılım belgesi değildir ve öğrenciye kurum açma ve eğitmenlik hakkı vermektedir.

Street Jazz Dans dersimize 7 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir!

Derslerimiz temel seviyede haftada 1 gün, 1 saat olarak başlamaktadır. İlerleyen seviyelerde ders süresi ve eğitim çeşitlenmektedir. Programa ek olarak öğrencilerimize Jimnastik eğitimi de sunulmaktadır.

Street Jazz Dans derslerimiz çocuklarımızın sosyal ortamlardaki dans becerisin gelişmesine yardımcı olan bir eğitim programıdır. Kendi içinde ciddi bir dans tekniği barındıran Street Jazz Dans,  yerli ve yabancı müzikler eşliğinde yapılmakta ve çocukların hareket algısını, beceri ve kapasitesini arttırmaktadır.


ÇOCUKLAR İÇİN MODERN DANS EĞİTİM PROGRAMI(MEB ONAYLI DİPLOMA):

Mavidans Bale ve Dans Okulu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar içinde akademik anlamda Modern Dans eğitimi konusunda Türkiye’nin en önemli okullarından birisidir.
 
Kurumumuzun başlattığı Çocuklar için Modern Dans Eğitim Programı, akademik ölçülerden ödün vermeden, profesyonel dansçı ve koreograf yetiştirmek amacıyla yürütülmektedir. Modern Dans eğitim programımız, çocuklar için Street Jazz ve Jazz dans eğitimimizden bağımsız olarak oluşturulmuştur.

Okulumuzun genç dansçı adayları Klasik Bale ve Street Jazz  Dans eğitim programlarının yanında, Modern Dans alanında ülkemizin en önemli eğitmen kadrosu eşliğinde eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır.

Çocuklar için Modern Dans Eğitim Programının toplam süresi 6 yıldır. Eğitimin sonunda öğrencilerimiz MEB  bitirme sınavına girerek diplomalarını almaya hak kazanmaktadır. Bu belge kesinlikle bir katılım belgesi değildir ve öğrenciye kurum açma ve eğitmenlik hakkı vermektedir.

Programa 9 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir.

Temel seviye eğitimimiz haftada 1 gün 1 saat ile başlamaktadır. İlerleyen seviyelerde çalışma günü ve saatleri arttırılmaktadır. Programa ek olarak öğrencilerimize Jimnastik eğitimi de sunulmaktadır.

Derslerimiz temel beden-nefes egzersizleri, stretching ve kondisyon ile başlamakta, ardından hareket dizgeleri ve kombinasyonlarla devam eder.

Çocuklarımız Modern Dans teknik derslerimizin yanı sıra yoğun olarak Doğaçlama ve Yaratıcılık, Modern Dans Tarihi, Video Dans, Temel Sanat Eğitimi ve Anatomi eğitimi de almaktadır.

Dersimizin temel amacı çocuklarımızın beden mekan zaman, ritim ve koordinasyon kavramları arasında ilişki kurmalarını sağlamak ve hareket kapasitelerini arttırmaktır.


YETİŞKİNLER İÇİN MODERN DANS DİPLOMA PROGRAMI(MEB ONAYLI):

Modern Dans Diploma Programının müfredatını oluşturan, Türkiye'de ilk olarak programına ekleten ve ilk kez öğrenci alan kurum olma özelliği taşıyan Özel Mavidans Bale ve Dans Kursu ülkemizde bu alanda önemli bir boşluğu doldurmuştur.

Modern Dans Diploma Programına her yıl Eylül ayında sınav ile öğrenci alınmaktadır.

Orta öğretim mezunu herkes programa başvurma hakkında sahiptir.

Modern Dans Programının süresi 4 yıldır.

Kursiyerlerin M.E.B Oaylı Modern Dans Diploması alabilmesi için devrelerin tamamına katılması ve yapılan sınavlarda başarılı olması gerekmektedir.

Eğitim yerli ve yabancı eğitmen eşliğinde yürütülmektedir. Türkiye'de farkındalık yaratma amacında olan Modern Dans Programı atölye ve seminerlerle de zenginleştirilmektedir.

Program İçeriği:
Çağdaş Dans Tekniği
Klasik Bale Tekniği
Doğaçlama
Kontak Doğaçlama
Anatomi ve Kinesiyoloji
Dans Tarihi
Dans Kompozisyonu
Dans Repertuarı
Bitirme Projesi

İrtibat:
Mavidans Bale ve Dans Okulu
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat                            
(Teşvikiye Cami Arkasında, Şok Market Yanındayız)
Nişantaşı-Şişli/ İstanbul
Tel: 0212 296 30 15
http://www.mavidans.com