MEB Onaylı Modern Dans Diploma Programı

TÜRKİYE'NİN İLK VE EN KAPSAMILI MEB ONAYLI MODERN DANS DİPLOMA PROGRAMI!

Modern Dans Programını oluştıran ve başlatan kurum olan Mavidans Akademi, aynı zamanda ülkemizin en büyük ve en geniş katılımlı modern dans okuludur.

Modern Dans Programına her eğitim yılının başında(Eylül ve Ekim aylarında) sınav ile öğrenci kabul edilmektedir. Sınav sonucunda başarılı olan adaylar Modern Dans Programına katılmaya hak kazanırlar.

Program Süresi: 4 yıl.

İlköğretim mezunu olan herkes Modern Dans Programına katılma hakkına sahiptir!

Modern Dans Diploma Programının müfredatını oluşturan, Türkiye'de ilk olarak programına ekleten ve ilk kez öğrenci alan kurum olma özelliği taşıyan Mavidans Bale ve Dans Okulu ülkemizde bu alanda önemli bir boşluğu doldurmuştur.

Mavidans Bale ve Dans Okulu'nun oluşturduğu müfredat ile program Türkiye'de özel kurslar müfredatı içerisinde Çağdaş Dans içeriğiyle bir ilke imza atmıştır.

Kursiyerlerin M.E.B onaylı Modern Dans Diploması alabilmesi için devrelerin tamamına katılması ve yapılan bitirme sınavlarında başarılı olaması gerkemektedir.

Modern Dans Diploma Programı Seviyeleri:
1. Seviye(Beginner)
2. Seviye(Elementary)
3. Seviye(Intermediate)
4. Seviye(Advanced)

Modern Dans Programı Ders İçeriği:
Çağdaş Dans Tekniği
Klasik Bale Tekniği
Doğaçlama
Kontak Doğaçlama
Anatomi ve Kinesiyoloji
Dans Tarihi
Dans Kompozisyonu
Dans Repertuarı
Bitirme Projesi

Eğitim yerli ve yabancı eğitmen eşliğinde yürütülmektedir. Türkiye'de farkındalık yaratma amacında olan Modern Dans Programı atölye ve seminerlerle zenginleştirilmektedir.

Programın temel amacı teknik seviyesi yüksek Dansçı, Eğitmen ve Koreograf yetiştirmektir. Mavidans Bale ve Dans Okulu'nun başlattığı Modern Dans Programı Türkiye'de Çağdaş Dans alanına nitelikli dansçılar kazandırmayı amaçlamaktadır.

Katılımcıların koreografik üretimleri her yıl düzenli olarak sahnelenerek seyircilere sunulmaktadır. Gerek bireysel, gerek toplu olarak eser üretimine teşvik edilen öğrencilerin ülkemizde ve yurtdışında düzenlenen festival, bağımsız platform ve etkinliklerde yer almaktadır.

İrtibat:
T.C. MEB  Mavidans Bale ve Dans Okulu
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat                            
(Teşvikiye Cami Arkasında, Şok Market Yanındayız)
Nişantaşı-Şişli/ İstanbul
Tel: 0212 296 30 15
http://www.mavidans.com