Çocuklar için Modern Dans Dersi/ MEB Onaylı

ÇOCUKLAR İÇİN MODERN DANS EĞİTİM PROGRAMI(MEB ONAYLI DİPLOMA):

Mavidans Bale ve Dans Okulu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar içinde akademik anlamda Modern Dans eğitimi konusunda Türkiye’nin en önemli okullarından birisidir.
 
Kurumumuzun başlattığı Çocuklar için Modern Dans Eğitim Programı, akademik ölçülerden ödün vermeden, profesyonel dansçı ve koreograf yetiştirmek amacıyla yürütülmektedir. Modern Dans eğitim programımız, çocuklar için Street Jazz ve Jazz dans eğitimimizden bağımsız olarak oluşturulmuştur.

Okulumuzun genç dansçı adayları Klasik Bale ve Street Jazz  Dans eğitim programlarının yanında, Modern Dans alanında ülkemizin en önemli eğitmen kadrosu eşliğinde eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır.

Çocuklar için Modern Dans Eğitim Programının toplam süresi 6 yıldır. Eğitimin sonunda öğrencilerimiz MEB  bitirme sınavına girerek diplomalarını almaya hak kazanmaktadır. Bu belge ile öğrencilerimiz kurum açma ve özel ve devlet okullarnda eğitmenlik yapma hakkına sahip olurlar.

Programa 9 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir.

Temel seviye eğitimimiz haftada 1 gün 1 saat ile başlamaktadır. İlerleyen seviyelerde çalışma günü ve saatleri arttırılmaktadır. Programa ek olarak öğrencilerimize Jimnastik eğitimi de sunulmaktadır.

Derslerimiz temel beden-nefes egzersizleri, stretching ve kondisyon ile başlamakta, ardından hareket dizgeleri ve kombinasyonlarla devam eder.

Çocuklarımız Modern Dans teknik derslerimizin yanı sıra yoğun olarak Doğaçlama ve Yaratıcılık, Modern Dans Tarihi, Video Dans, Temel Sanat Eğitimi ve Anatomi eğitimi de almaktadır.

Dersimizin temel amacı çocuklarımızın beden mekan zaman, ritim ve koordinasyon kavramları arasında ilişki kurmalarını sağlamak ve hareket kapasitelerini arttırmaktır.

Modern Dans eğitim programımıza hafta içi ve hafta sonu grup seçeneklerimiz vardır! Eğitmenlerimiz öğrencilerimiz bedensel yetisine göre uygun sınıflara yönlendirmektedir.

Kurumumuz her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

Mavidans Bale ve Dans Okulu öğrencileri yıl içi aktivitesi olarak çeşitli organizasyon, televizyon programı, fuar ve alışveriş merkezlerinde sahne alarak dans etme olanağına kavuşmaktadır. Ayrıca yurt dışından davet edilen, kendi alanında uzman eğitmenler ile düzenlenen dans atölyeleri ile program zenginleştirilmekte ve öğrencilerimiz uluslararası deneyim kazanmaktadır.

 

İrtibat:
MEB Mavidans Bale ve Dans Okulu
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat                            
(Teşvikiye Cami Arkasında, Şok Market Yanındayız)
Nişantaşı-Şişli/ İstanbul
Tel: 0212 296 30 15
http://www.mavidans.com