Biz Kimiz

T.C. MEB MAVİDANS BALE VE DANS OKULU- MAVİDANS AKADEMİ
 

T.C. MEB Mavidans Bale ve Dans Okulu, 2005 yılında Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu tarafından kurulmuştur. Konservatuar kökenli eğitmen kadrosuyla Şişli- Nişantaşı'nda faaliyet gösteren Mavidans Bale ve Dans Okulu, çocuk ve yetişkinler için üstün hizmet anlayışı ve pedagojik yaklaşım ile bale ve dans eğitimi hizmeti vermektedir.

Ayda Zorlu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümünü üstün başarı ile bitirmiştir. Sanatçı Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Modern Dans Anasanat Dalında tamamlamıştır. Nurhan Nebioğlu Lisans Eğitimini Y.T.Ü. Sanat ve Tasarım Fakültesi Dans Ansanat Dalında, Yüksek Lisans Eğitimini Y.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Programı'nda tamalamıştır. 2004-2014 yılları arasında Y.T.Ü. Dans Anasant Dalı'nda öğretim elemanı olarak görev yapan Nurhan Nebioğlu halen aynı üniversitede Doktora(Sanatta Yeterlik) çalışmasını yürütmektedir.

Kurumumuzun eğitmen kadrosu, kendi alanında tecrübeli ve konservatuar kökenli eğitmenlerden oluşmaktadır. Eğitmenlerimizin tamamı Uzman ve Usta Öğretici diploma sahibidir. Okulumuz bütün bu niteliklerinden dolayı daima kaliteli ve üst düzeyde bale ve dans eğitimi vermektedir. Bütün eğitmen kadromuz pedagojik formasyon sahibidir ve özellikle küçük yaştaki dansçı adayları ile özel bir iletişim kurmaktadırlar. Kurumumuzda dans alanında dünyaca kabul görmüş seçkin eğitim metotları uygulanmaktadır.

Mavidans Bale ve Dans Okulu açıldığı günden bu yana yüzlerce öğrenci yetiştirerek, onlara dans alanında bir gelecek ve meslek kazandırmıştır. Öğrencilerimiz aldıkları eğitimin karşılığını yurtiçi ve yurtdışında önemli başarılara imza atarak göstermeye devam etmektedir.

KURUMUMUZDA VERİLEN DANS DERSLERİ:

ÇOCUKLAR İÇİN DANS DERSLERİMİZ:
• Klasik Bale Dersi(3,5-4 Yaş Arasında Mini Bale Eğitimi, 5 Yaşından İtibaren Akademik Bale Eğitimi, toplam 10 yıllık MEB onaylı Diploma Programı)
• Street Jazz Dans/ Street Dance Dersi(7-14 yaş arasında)
• Modern Dans Dersi(8-14 yaş arasında)
• Jazz Dans Dersi(14 yaş ve üzeri)

YETİŞKİNLER İÇİN DANS DERSLERİMİZ:
• Modern Dans Dersi/ Çağdaş Dans Dersi
• Klasik Bale Dersi(Yetişkinler için Bale Dersi)
• Street Jazz Dans Dersi/ Jazz Dans Dersi
• Latin Dans Dersi(Salsa, Bachata, Merengue, Cha Cha Cha)
• Düğün Dansı Dersi-Evlenecek çiftlere unutulmaz düğün dansı koreografileri yaratıyoruz.
• Sirtaki
• Oryantal/Roman Dans
• Zeybek
• Konservatura Hazırlık Kursu-Modern Dans, Klasik Bale

MEB ONAYLI DANS DİPLOMA SINIFLARI(M.E.B. Usta Öğreticisi Yetiştirme Programı):
• Klasik Bale Diploma Programı(10 Yıl)
• Modern Dans Diploma Programı(4 Yıl)
• Latin Amerikan Dansları Diploma Programı(1 Yıl)
• Arjantin Tango Diploma Programı(1 Yıl)

ÖZEL DANS DERSLERİ(Kişiye Özel Dans Dersleri):
Klasik Bale, Modern Dans, Konservatuara Hazırlık,Stretching ve Kondisyon, Jimnastik, Latin Dans(Salsa, Bachata, Merengue, Cha Cha Cha),Düğün Dansı(Evlenecek Çiftlere Özel), Sirtaki, Zeybek

Mavidans Bale ve Dans Okulu ülkemize ilk Modern Dans Diploma Programını kazandıran kurumdur. Kurucularımız Ayda Zorlu ve Nurhan Nebioğlu'nun oluşturduğu müfredat ile Türkiye'nin ilk Modern Dans Programı önemli bir boşluğu doldurmuştur.

Bunun yanında kurumumuz Konservatuarların Modern Dans Bölümlerine her yıl aralıksız öğrenci hazırlamaktadır. Mavidans Bale ve Dans Okulu öğrencileri konservatuarı kazanma oranında büyük bir başarı oranı yakalamıştır!

Kurumumuz her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

Mavidans Bale ve Dans Okulu öğrencileri yıl içi aktivitesi olarak çeşitli organizasyon, televizyon programı, fuar ve alışveriş merkezlerinde sahne alarak dans etme olanağına kavuşmaktadır. Bunun dışında yurtdışından davet edilen, kendi alanında uzman eğitmenler ile düzenlenen bale ve dans atölye çalışmaları ile program zenginleştirilmekte ve öğrencilerimiz uluslararası deneyim kazanmaktadır.

KURUMUMUZUN MİSYONU: Mavidans Bale ve Dans Okulu kurulduğu günden bu yana dans alanında kaliteli eğitim vermeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur. Okul olarak misyonumuz ülkemize bale ve dans alanında üst düzeyde donanımlı, yaratıcı, sorumluluk sahibi ve görev bilinci yüksek Dansçı, Eğitmen ve Koreograf yetiştirmektir.

Kurumumuzun yetiştirdiği onlarca öğrenci konservatuarların Modern Dans bölümlerini kazanmıştır. Bu alanda kitlesel başarı yakalayan okulumuz öğrencileri, yurtdışında da önemli başarılara imza atmaya devam etmektedir.

İrtibat:
T.C. MEB Mavidans Bale ve Dans Okulu
Teşvikiye Mah. Deryadil Sok. No:104 Giriş Kat                            
(Teşvikiye Cami Arkasında, Şok Market Yanındayız)
Nişantaşı-Şişli/ İstanbul
Tel: 0212 296 30 15
http://www.mavidans.com