Modern Dans

Mavidans Bale ve Dans Okulu ülkemizin en geniş katılımlı ve en kapsamlı Modern Dans programlarına sahip kurum konumundadır. Modern Dans derslerimiz akademik düzeyde çocuk ve yetişkin öğrencilerimize farklı programlarda sunulmaktadır.

1- MODERN DANS DİPLOMA PROGRAMI-MEB ONAYLI:
Yetişkin öğrencilere yönelik 4 yıllık bir Sertifika Programıdır. Programa her yıl Eylül ayında sınav ile öğrenci alınmaktadır. Öğrenciler eğitimleri süresince konservatuar eğitim programına tabi tutulurlar.

Eğitimin sonunda yapılan MEB sınavında başarılı olan adaylar diplomalarını almaya hak kazanmakatadır. Bu diploma ile öğrencilerimiz kurum açma ve özel ve devlet okullarında eğitmenlik yapma hakkında sahip olurlar.

Mavidans Bale ve Dans Okulu kurucuları Ayda ZORLU ve Nurhan NEBİOĞLU'nun oluşturarak ülkemize kazandırdığı program hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.balekurslarim.com/19/MEB-Onayli-Modern-Dans-Diploma-Programi.html

2- MODERN DANS DERSİ-HAZIRLIK PROGRAMI:
MEB onaylı Modern Dans Sertifika Programına hazırlık niteliğinde, haftada 1 günlük programdır. Bu dersimize modern dans ile hobi düzeyinde ilgilenen adayların katılma da açıktır.
Ayrıntılı bilgi için: http://www.balekurslarim.com/20/Modern-Dans-Dersi--Hazirlik-Programi-.html
 

3- ÇOCUKLAR İÇİN MODERN DANS DERSİ/ MEB ONAYLI PROGRAM:
9- 14 yaş arasındaki öğrencilere yönelik MEB Onaylı Sertifika Programıdır. Eğitim süresi 6 yıldır. Programın amacı akademik ölçülerde dansçı, eğitmen ve koreograf yetiştirmektir.
Ayrıntılı bilgi için: http://www.balekurslarim.com/21/Cocuklar-icin-Modern-Dans--MEB-Onayli.html

4- KONSERVATUARA HAZIRLIK/ MODERN DANS BÖLÜMLERİNE HAZIRLIK DERSLERİ:
Kurumumuz Konservatuarların Modern Dans Bölümlerine her yıl aralıksız öğrenci hazırlamaktadır. Öğrencilerimiz konservatuarı kazanma oranında büyük bir başarı oranı yakalamıştır. Mavidans Bale ve Dans Okulu bugüne kadar onlarca öğrenciye Konservatuarların Modern Dans Bölümlerini kazandırmıştır.

Konservatura hazırlık programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.balekurslarim.com/22/Konservatuara-Hazirlik--Modern-Dans.html

5- MODERN DANS TARİHİ:
Modern dans büyük oranda Batı kaynaklı Modernizm ile ilintilidir. 20. yüzyılın başında ortaya çıkan bir dans formu olarak modern dans, kökleşmiş akademik gelenekleri kullanmayı reddederek, bütün dansların  kaynaklarından doğrudan kesitler almıştır. Bu yolla modern dansın öncüleri, Avrupa'da Rönesans'tan beri gelişen klasik akademik dansa başkaldırarak, 20. yüzyıl Avrupasında kendilerine saygın bir yer edinmişlerdir.

Modern Dans tarihi hakkında daha ayrıntılı bilgi için: http://www.balekurslarim.com/23/Modern-Dans-Tarihine-Bir-Bakis.html